Harjoitusvuorot

Kausi 2018-2019

13.8.2018-31.5.2019
 

Naiset edustus         
Vastuuvalmentaja: Isto Heikkinen

Joukkueenjohtaja: Lasse Turunen

Maanantai klo 17:30-20:00, Lyseon iso sali (alkulämmin ja loppupuntti)
Tiistai klo 19:00-21:00, Lyseon iso sali (alkulämmin)
Torstai klo 17:30 - 20:00, Lyseon iso sali (alkulämmin ja loppupuntti)
Perjantai klo 17:00-19:30, Lyseon iso sali (alkulämmin ja loppupuntti)

Miehet edustus                            
Vastuuvalmentaja: Mika Leinonen

Joukkueenjohtaja: Anniina Wartiainen

Tiistai klo 16:30-18:00, Rantakeidas koko sali
Torstai klo 17:30-19:00, Kalevenkankaan koulu
Perjantai klo 16:00-18:00, Rantakeitaan koko sali

A-tytöt (vuonna 1999 tai myöhemmin syntyneet)

Vastuuvalmentajat: Lasse Turunen, Simo Pesonen

Keskiviikko klo 17:00-19:00, SaimaaStadiumi
Torstai klo 17:00-19:00, SaimaaStadiumi
Perjantai 17:30-19:00, Moision koulu

B-tytöt (vuonna 2002 tai myöhemmin syntyneet)                     
Vastuuvalmentajat: Isto Heikkinen/Mikko Korhonen

Tiistai klo 17:00-19:00, SaimaaStadiumi
Keskiviikko klo 17:00-19:00, SaimaaStadiumi
Torstai klo 17:00-19:00, SaimaaStadiumi

C-tytöt (vuonna 2004 tai myöhemmin syntyneet)                
Vastuuvalmentajat: Mikko Korhonen

Tiistai klo 17:00-19:00, SaimaaStadiumi
​Keskiviikko klo 17:00-19:00, SaimaaStadiumi
Torstai klo 17:00-19:00, SaimaaStadiumi

 

D-tytöt (vuonna 2006 tai myöhemmin syntyneet)                      
Vastuuvalmentajat: Vesa Rovio, Saija Huttunen, Toni Säämänen

Tiistai klo 17:00-19:00, SaimaaStadiumi
Torstai klo 17:00 - 19:00 SaimaaStadiumi
Perjantai klo 16;30 - 18:30 Runeberginaukion sali 

E- ja F-tytöt (2008 tai myöhemmin syntyneet)

Vastuuvalmentaja: Elisa Kaasinen ja Maiju Turpeinen

Keskiviikko klo 18:00-19:30, Rantakeidas

E- ja F-pojat (2008 tai myöhemmin syntyneet)

Vastuuvalmentaja: Toni Säämänen

Keskiviikko klo 18:00-19:30, Rantakeidas

Miehet maakuntasarja                
Vastuuhenkilö: Jukka Siitonen

Keskiviikko klo 18:00-19:30, Launialan koulu

Naiset harraste                            
Vastuuhenkilö: Taina Otava-Närhi

Keskiviikko klo 18:00-19:30, Moision koulu

Ikämiehet

Keskiviikko klo 19.30-21:00, Launialan koulu, Ismo Näkki
Sunnuntai klo 15:00-17:00, Launialan koulu, M55, Ismo Näkki
Sunnuntai klo 17:00-19:00, Launialan koulu, miehet harraste, Heikki Rahikainen

Aikuisten LENTIS -koulu (RYHMÄ TÄYNNÄ)
Vastuuvalmentaja: Hanna Myyryläinen

Torstai klo 18:00- 19:30, Moision koulu (uusille lentopallosta kiinnostuneille, ei aikaisemmin pelanneille)